برچسب ها
ابزار گوگل پلاس

کد گوگل پلاس

امکانات وب
امیر قلعه‌نویی در مورد مسابقات چهارجانبه جام شهدا گفت: باید از 4 تیمی که در این مسابقات شرکت کردند تشکر کنم. همه جای دنیا رسم است که پیش از آغاز مسابقات لیگ چنین تورنمنتی برگزار می‌کنند. مدتی جام اتحادیه در ایران برگزار می‌شد اما در چند سال اخیر این اتفاق نیفتاد.
وی افزود: مجموعه فرهنگی - ورزشی باشگاه استقلال افتخار می‌کند که در جام شهدا شرکت کرده است. این جام به ما کمک کرد که بتوانیم 2 مسابقه انجام دهیم. تیم ما به لحاظ فنی بالانس نداشت اما بازی مقابل ملوان و دیدار امشب مقابل تراکتورسازی به ما کمک می‌کند تا خودمان را آماده بازی‌های نخست در لیگ برتر کنیم.

قلعه‌نویی در مورد عملکرد باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات تصریح کرد: جا دارد از زحمات علی فتح‌الله‌زاده و همچنین علی امیری تشکر کنم، آنها جزو خانواده استقلال هستند و مطمئنم فتح‌الله‌زاده از نقل و انتقالات استقلال خوشحال است.

سرمربی استقلال با بیان اینکه این تیم در فصل نقل و انتقالات خوب کار کرد، گفت: بهرام افشارزاده، علی نظری‌جویباری و اعضای هیئت مدیره با هم هماهنگ بودند. با این وجود باید بگویم که واقعیت قضیه این است که فوتبال واقعی داخل زمین مشخص می‌شود. تیم‌هایی بودند که خوب بسته شده بودند اما در زمین نتیجه نمی‌گرفتند. ما در نقل و انتقالات خوب کار کردیم و این قول را می‌دهم که یک فوتبال نتیجه‌گرا و تماشاگرپسند را به نمایش بگذاریم.

قلعه‌نویی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص مبلغ قراردادهای بازیکنان استقلال عنوان کرد: وجداناً می‌گویم که هیچ‌وقت در مسائل مالی ورود نمی‌کنم. این موضوع را می‌توانید از مدیران عاملی که با آنها کار کردم بپرسید. در برخی مواقع اتفاق افتاده که بازیکن به لحاظ قیمت با مدیرعامل به توافق نرسید و من نظرم را اعلام کرده‌ام اما معمولاً در این کارها ورود نمی‌کنم چون شأن و شخصیت من اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

سرمربی استقلال با بیان اینکه این باشگاه سقف بودجه سازمان لیگ را رعایت کرده است، ادامه داد: همین که باشگاه استقلال هزینه‌های خود را نسبت به فصل گذشته پایین آورده نکته بسیار مهمی است. این قول را می‌دهم که مبلغ قرارداد بازیکنانی که در جام‌جهانی حضور داشته‌اند از سال گذشته کمتر است.

قلعه‌نویی با انتقاد از انتشار رقم قراردادها تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست که رقم قراردادهای بازیکنان و مربیان را منتشر کنند. آیا رقم قراردادها در برخی جاها مثل اقتصاد اعلام می‌شود؟ نمی‌خواهم حرفی بزنم که رنگ و بوی سیاسی به خود بگیرد اما آیا در جاهای دیگر مبلغ قراردادها اعلام می‌شود؟

وی افزود: در فوتبال به نسبت جاذبه‌هایی که دارد هزینه‌هایی می‌شود. هنوز لیگ برتر آغاز نشده می‌بینید که چقدر در مورد بازی‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی و ... صحبت می‌شود. فوتبال می‌تواند به رسانه ملی سرویس دهد. شاید پول یکی از نقل و انتقالاتی که در دنیا صورت می‌گیرد به اندازه کل فوتبال ما باشد. متأسفانه برنامه‌هایی هستند که با حب و بغض کار می‌کنند. اینکه تیموریان یک میلیارد می‌گیرد یا یک میلیارد و 300 میلیون نمی‌تواند به فوتبال ما کمک کند.

سرمربی استقلال اضافه کرد: از دولت آقای روحانی می‌خواهم که نگاهی به ساختار و زیربنای فوتبال داشته باشد. شما اگر بهترین بازیکن را داشته باشید که تکنیکی هم باشد اما نتواند در زمین‌ ورزشگاه‌های ما توپی را استپ کند چه فایده‌ای دارد؟ از دولت روحانی که آرامش را به جامعه داده است می‌خواهم که به ساختار باشگاه‌ها نگاه کند. وقتی فصل بهار و تابستان فرا می‌رسد زمین‌های ما خوب است اما وارد فصل پاییز که می‌شویم دغدغه‌های ما شروع می‌شود که فلان زمین ورزشگاه خراب است.

قلعه‌نویی در مورد اینکه دروازه‌بان اول تیم استقلال چه کسی است گفت: ما امسال 3 دروازه خوب داریم که یکی از آنها (فروزان) با من در تراکتورسازی تبریز کار کرده است. رافائل هم رزومه خوبی در برزیل دارد. اینکه چه کسی دروازه‌بان اول و دوم است هفته‌های آینده مشخص می‌شود اما برای ما نظم و ساختار دفاعی نیز مهم است که به مشکل نخوریم.

وی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که احمد جمشیدیان از لیست استقلال خارج شد، عنوان کرد: جمشیدیان بازیکن من در تیم سپاهان بود و به خاطر علاقه اخلاقی و فوتبالی که به این بازیکن داشتم او را به استقلال آوردم. جمشیدیان سال قبل مصدوم شد و امسال به من گفت که یک فرصت دیگر به من بدهید. ما می‌توانستیم با او قرارداد نبندیم اما همراه ما به ترکیه آمد. در اردوی ترکیه متوجه شدیم که او شرایط روحی و روانی خوبی ندارد و به این نتیجه رسیدیم که اگر امسال با استقلال باشد نمی‌تواند کمک کند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: به او گفته بودیم که به تیم دیگری برود و یا در نیم‌فصل بار دیگر به استقلال بیاید اما ظاهراً خودش این مسئله را قبول نکرد. جمشیدیان در سال دوم حضورمان در سپاهان خیلی کمک کرد اما اکنون باید مقداری کار کند تا بدنش آماده شود. این بازیکن تقریبا از استقلال جدا شده است.

وی در مورد برابری مبلغ قراردادش کرار جاسم با آندرانیک تیموریان تصریح کرد: در این 15-16 سالی که مربیگری می‌کنم هیچ دخالتی در قراردادهای بازیکنان ندارم. روش من این است که ابتدای فصل لیستی به باشگاه ارائه می‌دهم و برای جذب بازیکنان از یک تا 3 اولویت‌بندی می‌کنم. باشگاه خودش می‌داند که چطور می‌تواند بازیکن را جذب کند.

سرمربی تیم استقلال ادامه داد: ما برای بستن قرارداد چارچوبی در باشگاه داریم. به بازیکنی 500 میلیون و به دیگری 600 میلیون داده می‌شود ولی نظم باشگاه باید رعایت شود. من حتی زمانی که در تیم ملی بودم و بحث پاداش‌ها مطرح می‌شد به آقای مناجاتی و مهدوی‌کیا می‌گفتم که خودتان این موضوع را حل کنید.

قلعه‌نویی در پایان در مورد راه‌پیمایی روز قدس عنوان کرد: نظرم این است که راهپیمایی فردا را باید روز قدس کودکان نامید. در هیچ دوره‌ای این چنین کودکان مورد تجاوز قرار نگرفته بودند. امیدوارم مردم با حضورشان احساس قلبی‌ خود را نشان دهند. هرچند دولت‌ها در این زمینه سکوت کرده‌اند ولی همه در دنیا در مورد غزه صحبت می‌کنند. بنابراین بهتر است قدس فردا را قدس کودکان بنامیم.تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 07:15 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات