برچسب ها
ابزار گوگل پلاس

کد گوگل پلاس

امکانات وب
تاج به چشمهای مانگاه می کند و قیمتهای فضایی می دهد و البته خیلی ظریف طعنه می زند که این ارقامی است که در سازمان لیگ ثبت شده است!(یعنی من از آنچه ارائه شده و ثبت نشده خبر ندارم)
*محمد سررشته داری
عطاالله مهاجرانی( مدیر وقت ابومسلم خراسان)برادر حشمت خان مهاجرانی خودمان در سال 1353 در یک روزنامه مطلبی نوشت که مثل بمب ترکید و حتی واکنش دربار را هم برانگیخت، تیتر آن مطلب این بود:((جام تخت جمشید، مثلث دروغ!))
مهاجرانی نوشت:شما کاری می کنید که ما مجبور می شویم دروغ بگوییم این فشار را از روی فوتبال بردارید تا نفس بکشیم و مجبور به دروغ گویی نشویم
 آن روزها گذشت و روزهای بهتری رسید روزهایی که راستی باید استوار شود 
 ******
حرفهای آقای تاج و برخی مسئولین محترم را از جلوی چشم عبور می دهیم: 
مهدی رحمتی یک میلیارد و سیصد میلیون تومان ،آندو تیموریان یک میلیارد و پانصد میلیون تومان! صرفه جویی فلان درصدی در هزینه ها نسبت به پارسال!
نمایش است دیگر مثل آن بنده خدایی که مسکن را از سبد کالا حذف کرد و با خنده به مردم گفت:ببینید تنها سه درصد تورم داشته ایم!در حالیکه همان موقع در مسکن پنجاه درصد تورم می دیدیم!!
تاج به چشمهای مانگاه می کند و قیمتهای فضایی می دهد و البته خیلی ظریف طعنه می زند که این ارقامی است که در سازمان لیگ ثبت شده است!(یعنی من از آنچه ارائه شده و ثبت نشده خبر ندارم)
فلان مسئول می گوید نسبت به پارسال فلان قدر  صرفه جویی کرده ایم لیست بازیکنانش را که می بینیم و قیمتها را بالا و پایین می کنیم نه تنها کمتر هزینه کردن را نمی بینیم بلکه متوجه می شویم که اینها طبق اعلام اسپانسر خودشان تا کنون شش میلیارد هزینه کرده اند( دریافتی داشته اند)در حالیکه به دلیل عدم اجرای تعهد همین وزارت ورزش نسبت به دین قانونی اش پارسال همین موقع همین تیم تنها یک و نیم میلیارد پول گرفته بوده است!
نکته جالب تر اینست که همان تیم پارسال کلی هزینه حضور در آسیا داشت و این تیم امسال آسیایی هم نیست و هزینه های کمتری دارد !و باز نکته بعدی این که هزینه های متفاوت از جمله نقل و انتقالات زمستانی را هم حساب نکرده اند و البته به این نتیجه رسیده اند که فلان درصد نسبت به پارسال کمتر هزینه کرده اند!در واقع پیش پیش فهمیده اند که در پنجره زمستانی هم هیچ خریدی ندارند !
اتفاقا من نگارنده برخلاف اکثر مردم و با احترام به نظر آنها معتقدم فوتبالیستها چندان هم پول زیادی نمی گیرند و تنها چند نفری هستند که ارقام نجومی می گیرند که آنهم حقشان است و قیمت بین المللی آنها از این ارقام هم بالاتر است و تنها قیمت عجیب و غریب دلار است که رقمها را بالا برده اما صرف نظر از این دیدگاه باید بگویم نمایشی که هم اکنون در فوتبال ایران اکران می شود سخت چندش آور است و حالت تهوع به آدم می دهد چرا که دروغ است و غیر قابل قبول!
اما به طور کلی در دنیا بسیاری از مسئولین هستند که مردمانشان را آدمهایی کم فهم می پندارند و خیال می کنند هر چه بگویند مردم بع بع کنان حرفهای آنها می پذیرند اما نسل آن دسته از مسئولین واقعا رو به انقراض است چرا که در عصر ارتباطات مردم قیمتها و اخبار را می دانند و می توانند بفهمند که قیمت ثبتی فلان بازیکن با قیمت غیر ثبتی و واقعی او چقدر متفاوت است!
مردم  می توانند بفهمند که فلان دروازه بان قبل از نشستن روی میز مذاکره یک میلیارد گرفت تا پشت میز بنشیند!و آن رقم هم در هیچ کجای سازمان لیگ(حتی روی یخ های یخچال دفتر تاج )هم ثبت نشد 
مردم می فهمند که فلان بازیکنی که از دویست میلیون بیشتر از پارسال گرفتن هم نمی گذشته حالا امکان ندارد چهارصد میلیون نسبت به پارسال و قبل از درخشش در جام جهانی بگذرد چه برشد نزدیک به یک میلیارد!
این درست که این فضا در پی فشار و شرایط اقتصادی بد به جامانده از وزارت ورزش های دولت قبل به وجود آمده اما وقتی مردم این را می فهمند انتظار دارید آن را نفهمند که این ارقام بخشی از واقعیت است؟
بله انتظار مردم اینست که دیگر از جیب دولت برای فوتبال هزینه نکنید که انتظار درستی است اما شما یا نمی خواهید این دو تیم را خصوصی کنید یا نمی توانید و از این طرف هم به مردم می گویید هزینه نکردیم؟
من اما رفتار امیر قلعه نوعی را که گفت بالای سقف پول گرفته ام اما دروغ نمی گویم را ترجیح می دهم درست مثل آن مثل مجازی که می گوید من آن سیگار را که رویش نوشته شده برای سلامتی مضر است و عامل اصلی سرطان را به آبمیوه ای که رویش نوشته شده صد در صد طبیعی ترجیح می دهم  
تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 07:21 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات