برچسب ها
ابزار گوگل پلاس

کد گوگل پلاس

امکانات وب
تاج به چشمهای مانگاه می کند و قیمتهای فضایی می دهد و البته خیلی ظریف طعنه می زند که این ارقامی است که در سازمان لیگ ثبت شده است!(یعنی من از آنچه ارائه شده و ثبت نشده خبر ندارم)
*محمد سررشته داری
عطاالله مهاجرانی( مدیر وقت ابومسلم خراسان)برادر حشمت خان مهاجرانی خودمان در سال 1353 در یک روزنامه مطلبی نوشت که مثل بمب ترکید و حتی واکنش دربار را هم برانگیخت، تیتر آن مطلب این بود:((جام تخت جمشید، مثلث دروغ!))
مهاجرانی نوشت:شما کاری می کنید که ما مجبور می شویم دروغ بگوییم این فشار را از روی فوتبال بردارید تا نفس بکشیم و مجبور به دروغ گویی نشویم
 آن روزها گذشت و روزهای بهتری رسید روزهایی که راستی باید استوار شود 
 ******
حرفهای آقای تاج و برخی مسئولین محترم را از جلوی چشم عبور می دهیم: 
مهدی رحمتی یک میلیارد و سیصد میلیون تومان ،آندو تیموریان یک میلیارد و پانصد میلیون تومان! صرفه جویی فلان درصدی در هزینه ها نسبت به پارسال!
نمایش است دیگر مثل آن بنده خدایی که مسکن را از سبد کالا حذف کرد و با خنده به مردم گفت:ببینید تنها سه درصد تورم داشته ایم!در حالیکه همان موقع در مسکن پنجاه درصد تورم می دیدیم!!
تاج به چشمهای مانگاه می کند و قیمتهای فضایی می دهد و البته خیلی ظریف طعنه می زند که این ارقامی است که در سازمان لیگ ثبت شده است!(یعنی من از آنچه ارائه شده و ثبت نشده خبر ندارم)
فلان مسئول می گوید نسبت به پارسال فلان قدر  صرفه جویی کرده ایم لیست بازیکنانش را که می بینیم و قیمتها را بالا و پایین می کنیم نه تنها کمتر هزینه کردن را نمی بینیم بلکه متوجه می شویم که اینها طبق اعلام اسپانسر خودشان تا کنون شش میلیارد هزینه کرده اند( دریافتی داشته اند)در حالیکه به دلیل عدم اجرای تعهد همین وزارت ورزش نسبت به دین قانونی اش پارسال همین موقع همین تیم تنها یک و نیم میلیارد پول گرفته بوده است!
نکته جالب تر اینست که همان تیم پارسال کلی هزینه حضور در آسیا داشت و این تیم امسال آسیایی هم نیست و هزینه های کمتری دارد !و باز نکته بعدی این که هزینه های متفاوت از جمله نقل و انتقالات زمستانی را هم حساب نکرده اند و البته به این نتیجه رسیده اند که فلان درصد نسبت به پارسال کمتر هزینه کرده اند!در واقع پیش پیش فهمیده اند که در پنجره زمستانی هم هیچ خریدی ندارند !
اتفاقا من نگارنده برخلاف اکثر مردم و با احترام به نظر آنها معتقدم فوتبالیستها چندان هم پول زیادی نمی گیرند و تنها چند نفری هستند که ارقام نجومی می گیرند که آنهم حقشان است و قیمت بین المللی آنها از این ارقام هم بالاتر است و تنها قیمت عجیب و غریب دلار است که رقمها را بالا برده اما صرف نظر از این دیدگاه باید بگویم نمایشی که هم اکنون در فوتبال ایران اکران می شود سخت چندش آور است و حالت تهوع به آدم می دهد چرا که دروغ است و غیر قابل قبول!
اما به طور کلی در دنیا بسیاری از مسئولین هستند که مردمانشان را آدمهایی کم فهم می پندارند و خیال می کنند هر چه بگویند مردم بع بع کنان حرفهای آنها می پذیرند اما نسل آن دسته از مسئولین واقعا رو به انقراض است چرا که در عصر ارتباطات مردم قیمتها و اخبار را می دانند و می توانند بفهمند که قیمت ثبتی فلان بازیکن با قیمت غیر ثبتی و واقعی او چقدر متفاوت است!
مردم  می توانند بفهمند که فلان دروازه بان قبل از نشستن روی میز مذاکره یک میلیارد گرفت تا پشت میز بنشیند!و آن رقم هم در هیچ کجای سازمان لیگ(حتی روی یخ های یخچال دفتر تاج )هم ثبت نشد 
مردم می فهمند که فلان بازیکنی که از دویست میلیون بیشتر از پارسال گرفتن هم نمی گذشته حالا امکان ندارد چهارصد میلیون نسبت به پارسال و قبل از درخشش در جام جهانی بگذرد چه برشد نزدیک به یک میلیارد!
این درست که این فضا در پی فشار و شرایط اقتصادی بد به جامانده از وزارت ورزش های دولت قبل به وجود آمده اما وقتی مردم این را می فهمند انتظار دارید آن را نفهمند که این ارقام بخشی از واقعیت است؟
بله انتظار مردم اینست که دیگر از جیب دولت برای فوتبال هزینه نکنید که انتظار درستی است اما شما یا نمی خواهید این دو تیم را خصوصی کنید یا نمی توانید و از این طرف هم به مردم می گویید هزینه نکردیم؟
من اما رفتار امیر قلعه نوعی را که گفت بالای سقف پول گرفته ام اما دروغ نمی گویم را ترجیح می دهم درست مثل آن مثل مجازی که می گوید من آن سیگار را که رویش نوشته شده برای سلامتی مضر است و عامل اصلی سرطان را به آبمیوه ای که رویش نوشته شده صد در صد طبیعی ترجیح می دهم  
تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:21 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
آرش تنها مهاجمی در لیگ است که می تواند در یک بازی خودش به تنهایی بیش از همه دیگران موقعیت گل بسازد اما منتقدان چنین حرفی نمی زدند و تنها به از دست رفتن توپها توسط آرش آقای گل می پرداختند اما مقابل ملوان آرش نشانه هایی از کسی را نشان داد که حتی منتقدان نمی توانند این حرف را هم برایش بگویند چرا که آرش از دو موقعیت دو گل ساخت و تمام!
*محمد سررشته داری
آرش برهانی شبیه به هیچکس نیست او فقط شبیه به خودش است و نباید پسر باد استقلال را با کسی مقایسه کرد 
دیدار استقلال با ملوان در جام شهدا  اگر هیچ چیز نداشت –که البته داشت و خوب هم داشت – حداقل یک نکته بارز و واضح داشت و آن این بود که  آرش را سرپا و سرپنجه و توانا نشان داد و جماعن استقلالی را خوشحال کرد 
در صحنه گل دوم آرش برهانی چنان توپ را تعقیب کرد و چنان امیدوارانه یکه و تنها مسیر شوت امید ابراهیمی را تعقیب کرد که تو گویی پسری بیست ساله دنبال توپ می دود و امیدوارانه آن می کند که باید 
در واقع در حالیکه انگار تصویر را برای دیگران نگه داشته بودند و بازیکنان مثل من و تو تماشاگر ماوقع بودند آرش در حال حرکت بود 
در سریال تخیلی هیروز یک جوان ژاپنی هست که می تواند زمان را برای دیگران متوقف کند و خودش در حالیکه دیگران ایستاده اند حرکت کند ،گل دوم استقلال به ملوان دقیقا شبیه به حرکت تخیلی مد نظر کارگردان آن سریال مشهور است چون همه از جمله بازیکنان استقلال و ملوان ایستاده اند ،انگار استپ کرده اند و تنها آرش اجازه حرکت دارد ،آنهم چه حرکتی!عجیب و سریع و بدون توقف!
آرش در آن لحظه سرعت گرفت و مثل باد به یاد دوران گذشته خودش به توپ رسید و دروازبانی را که گیج شده بود و نمی توانست بفهمد آرش از کجا سردرآورده را در یک لحظه مقهور خود کرد و تمام
این آرش را دوست داریم اگرچه همه جور او را دوست داریم و تصور می کنیم که این پسر سربهزیر که کاری با هیچ حاشیه ای ندارد یکی از بهترین های تاریخ استقلال است حتی بدون توجه به اینکه او آقای گل استقلال است و در کنار سلطان علی جباری بیشترین گل ممکن را برای استقلال زده اما حتی بدون در نظر گرفتن این نکته هم او را بهترین می دانیم به خاطر آنکه او برای استقلالی بودن اهمیت خاصی قائل است و مثل برخی مدام بر سر این تیم منت نمی گذارد 
آرش همین است که هست اگر به او توجه کنی مثل آب خوردن گل می زند و خودش را در موقعیت گل قرار می دهد و اگر بی اعتنا باشی نمی تواند با این حال یک نکته از آرش را نباید در بازی با ملوان فراموش کرد و آن نکته این است که:
اینبار آرش برخلاف گفته های دیگران از دو موقعیت دو گل ساخت!
پیش از این می گفتند که آرش زیاد توپ خراب می کند و البته منتقدینش هرگز نمی گفتند که او توان عجیبی در قرار گرفتن در موقعیت گل را دارد که هیچکس در این راستا مثل او نیست 
آرش تنها مهاجمی در لیگ است که می تواند در یک بازی خودش به تنهایی بیش از همه دیگران موقعیت گل بسازد اما منتقدان چنین حرفی نمی زدند و تنها به از دست رفتن توپها توسط آرش آقای گل می پرداختند اما مقابل ملوان آرش نشانه هایی از کسی را نشان داد که حتی منتقدان نمی توانند این حرف را هم برایش بگویند چرا که آرش از دو موقعیت دو گل ساخت و تمام!
برهانی امسال می تواند نقطه اتکای استقلال باشد و آن کند که دیگران در حسرتش می سورند 
این برهانی که ما دیدیم عزمی جزم دارد برای رسیدن به اوج از دوندگی اش و به موقع دویدنش و بدون فوت وقت دویدنش می توانی این نکته را بفهمی که این آرش بوی آرش آقای گل را می دهد   تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:20 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
تمرین عصر جمعه استقلال در حالی برگزار شد که سرمربی آبی پوشان در آن پا به توپ شد.

 تمرین امروز (جمعه) شاگردان قلعه نویی ساعت 18 آغاز شد. در ابتدای این تمرین سرمربی آبی پوشان با این بازیکنان دقایقی صحبت کرد و از آنها خواست تا با تلاش در تمرینات خودشان را برای مصاف با راه آهن آماده کنند. 


بعد از صحبت های قلعه نویی، بازیکنان تیم زیر نظر بدنساز استقلال مشغول حرکات کششی شدند. در همین حین قلعه نویی با جاسم کرار مشغول گفت وگو شد. 


امیر قلعه نویی در بخشی از تمرین امروز به همراه کریم بوستانی با داسیلوا، دروزاه بان برزیلی استقلال هم صحبت کرد. 


دکتر ستوده در بخشی از تمرین امروز به کادرفنی استقلال توضیحاتی را درباره آخری وضعیت مصدومین استقلال ارائه داد. 


بخش های تمرین امروز استقلال را بازی آقای وسط، مرور حرکات تاکتیکی . فوتبال درون تیمی بود. 


در فوتبال درون تیمی قلعه نویی هم پا به توپ شد و اعتراض های مداوم تیموریان با داوری ایمان عالمی از نکات جالب این بازی بود. 


پس از این بازی امیر قلعه نویی با ورم زانو روبه رو شد که بعد از معاینه پزشک مشخص شد که مسئله مهمی نبوده است.تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:16 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
امیر قلعه‌نویی در مورد مسابقات چهارجانبه جام شهدا گفت: باید از 4 تیمی که در این مسابقات شرکت کردند تشکر کنم. همه جای دنیا رسم است که پیش از آغاز مسابقات لیگ چنین تورنمنتی برگزار می‌کنند. مدتی جام اتحادیه در ایران برگزار می‌شد اما در چند سال اخیر این اتفاق نیفتاد.
وی افزود: مجموعه فرهنگی - ورزشی باشگاه استقلال افتخار می‌کند که در جام شهدا شرکت کرده است. این جام به ما کمک کرد که بتوانیم 2 مسابقه انجام دهیم. تیم ما به لحاظ فنی بالانس نداشت اما بازی مقابل ملوان و دیدار امشب مقابل تراکتورسازی به ما کمک می‌کند تا خودمان را آماده بازی‌های نخست در لیگ برتر کنیم.

قلعه‌نویی در مورد عملکرد باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات تصریح کرد: جا دارد از زحمات علی فتح‌الله‌زاده و همچنین علی امیری تشکر کنم، آنها جزو خانواده استقلال هستند و مطمئنم فتح‌الله‌زاده از نقل و انتقالات استقلال خوشحال است.

سرمربی استقلال با بیان اینکه این تیم در فصل نقل و انتقالات خوب کار کرد، گفت: بهرام افشارزاده، علی نظری‌جویباری و اعضای هیئت مدیره با هم هماهنگ بودند. با این وجود باید بگویم که واقعیت قضیه این است که فوتبال واقعی داخل زمین مشخص می‌شود. تیم‌هایی بودند که خوب بسته شده بودند اما در زمین نتیجه نمی‌گرفتند. ما در نقل و انتقالات خوب کار کردیم و این قول را می‌دهم که یک فوتبال نتیجه‌گرا و تماشاگرپسند را به نمایش بگذاریم.

قلعه‌نویی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص مبلغ قراردادهای بازیکنان استقلال عنوان کرد: وجداناً می‌گویم که هیچ‌وقت در مسائل مالی ورود نمی‌کنم. این موضوع را می‌توانید از مدیران عاملی که با آنها کار کردم بپرسید. در برخی مواقع اتفاق افتاده که بازیکن به لحاظ قیمت با مدیرعامل به توافق نرسید و من نظرم را اعلام کرده‌ام اما معمولاً در این کارها ورود نمی‌کنم چون شأن و شخصیت من اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

سرمربی استقلال با بیان اینکه این باشگاه سقف بودجه سازمان لیگ را رعایت کرده است، ادامه داد: همین که باشگاه استقلال هزینه‌های خود را نسبت به فصل گذشته پایین آورده نکته بسیار مهمی است. این قول را می‌دهم که مبلغ قرارداد بازیکنانی که در جام‌جهانی حضور داشته‌اند از سال گذشته کمتر است.

قلعه‌نویی با انتقاد از انتشار رقم قراردادها تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست که رقم قراردادهای بازیکنان و مربیان را منتشر کنند. آیا رقم قراردادها در برخی جاها مثل اقتصاد اعلام می‌شود؟ نمی‌خواهم حرفی بزنم که رنگ و بوی سیاسی به خود بگیرد اما آیا در جاهای دیگر مبلغ قراردادها اعلام می‌شود؟

وی افزود: در فوتبال به نسبت جاذبه‌هایی که دارد هزینه‌هایی می‌شود. هنوز لیگ برتر آغاز نشده می‌بینید که چقدر در مورد بازی‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتورسازی و ... صحبت می‌شود. فوتبال می‌تواند به رسانه ملی سرویس دهد. شاید پول یکی از نقل و انتقالاتی که در دنیا صورت می‌گیرد به اندازه کل فوتبال ما باشد. متأسفانه برنامه‌هایی هستند که با حب و بغض کار می‌کنند. اینکه تیموریان یک میلیارد می‌گیرد یا یک میلیارد و 300 میلیون نمی‌تواند به فوتبال ما کمک کند.

سرمربی استقلال اضافه کرد: از دولت آقای روحانی می‌خواهم که نگاهی به ساختار و زیربنای فوتبال داشته باشد. شما اگر بهترین بازیکن را داشته باشید که تکنیکی هم باشد اما نتواند در زمین‌ ورزشگاه‌های ما توپی را استپ کند چه فایده‌ای دارد؟ از دولت روحانی که آرامش را به جامعه داده است می‌خواهم که به ساختار باشگاه‌ها نگاه کند. وقتی فصل بهار و تابستان فرا می‌رسد زمین‌های ما خوب است اما وارد فصل پاییز که می‌شویم دغدغه‌های ما شروع می‌شود که فلان زمین ورزشگاه خراب است.

قلعه‌نویی در مورد اینکه دروازه‌بان اول تیم استقلال چه کسی است گفت: ما امسال 3 دروازه خوب داریم که یکی از آنها (فروزان) با من در تراکتورسازی تبریز کار کرده است. رافائل هم رزومه خوبی در برزیل دارد. اینکه چه کسی دروازه‌بان اول و دوم است هفته‌های آینده مشخص می‌شود اما برای ما نظم و ساختار دفاعی نیز مهم است که به مشکل نخوریم.

وی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که احمد جمشیدیان از لیست استقلال خارج شد، عنوان کرد: جمشیدیان بازیکن من در تیم سپاهان بود و به خاطر علاقه اخلاقی و فوتبالی که به این بازیکن داشتم او را به استقلال آوردم. جمشیدیان سال قبل مصدوم شد و امسال به من گفت که یک فرصت دیگر به من بدهید. ما می‌توانستیم با او قرارداد نبندیم اما همراه ما به ترکیه آمد. در اردوی ترکیه متوجه شدیم که او شرایط روحی و روانی خوبی ندارد و به این نتیجه رسیدیم که اگر امسال با استقلال باشد نمی‌تواند کمک کند.

قلعه‌نویی تصریح کرد: به او گفته بودیم که به تیم دیگری برود و یا در نیم‌فصل بار دیگر به استقلال بیاید اما ظاهراً خودش این مسئله را قبول نکرد. جمشیدیان در سال دوم حضورمان در سپاهان خیلی کمک کرد اما اکنون باید مقداری کار کند تا بدنش آماده شود. این بازیکن تقریبا از استقلال جدا شده است.

وی در مورد برابری مبلغ قراردادش کرار جاسم با آندرانیک تیموریان تصریح کرد: در این 15-16 سالی که مربیگری می‌کنم هیچ دخالتی در قراردادهای بازیکنان ندارم. روش من این است که ابتدای فصل لیستی به باشگاه ارائه می‌دهم و برای جذب بازیکنان از یک تا 3 اولویت‌بندی می‌کنم. باشگاه خودش می‌داند که چطور می‌تواند بازیکن را جذب کند.

سرمربی تیم استقلال ادامه داد: ما برای بستن قرارداد چارچوبی در باشگاه داریم. به بازیکنی 500 میلیون و به دیگری 600 میلیون داده می‌شود ولی نظم باشگاه باید رعایت شود. من حتی زمانی که در تیم ملی بودم و بحث پاداش‌ها مطرح می‌شد به آقای مناجاتی و مهدوی‌کیا می‌گفتم که خودتان این موضوع را حل کنید.

قلعه‌نویی در پایان در مورد راه‌پیمایی روز قدس عنوان کرد: نظرم این است که راهپیمایی فردا را باید روز قدس کودکان نامید. در هیچ دوره‌ای این چنین کودکان مورد تجاوز قرار نگرفته بودند. امیدوارم مردم با حضورشان احساس قلبی‌ خود را نشان دهند. هرچند دولت‌ها در این زمینه سکوت کرده‌اند ولی همه در دنیا در مورد غزه صحبت می‌کنند. بنابراین بهتر است قدس فردا را قدس کودکان بنامیم.تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:15 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
تیم استقلال در آستانه ی آغاز مسابقات لیگ برتر با بحران مصدومیت مدافعان میانی اش روبرو شده است و امیرحسین صادقی و حنیف عمران زاده به طور همزمان دست امیر قلعه نویی را خالی گذاشته اند.
ت حنیف عمران زاده در اردوی ترکیه با مصدومیت مواجه شد و در ابتدا به نظر می رسید با مشکلی جدی مواجه نباشد، اما آزمایش هایی که از پای وی گرفته شد نشان داد که وی حداقل 6 هفته دور از میادین فوتبال خواهد بود، حتی این شایعه در اردوی آبی پوشان وجود دارد که حنیف شاید تا نیم فصل هم بازی های تیمش را از دست بدهد. 

از طرفی امیرحسین صادقی هم درد کهنه ای در ناحیه شکمش داشته و استقلالی ها امیدوار بودند مانند ماه های گذشته بتوانند صادقی را با دارو درمان کنند. اما گویا پزشکان تشخیص داده اند مدافع ملی پوش استقلال باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد و او هم حداقل 6 هفته از میادین به دور باشد. همین غیبت هم زمان دو مدافع میانی استقلال این روزها حسابی افکار قلعه نویی را پریشان کرده است و او از این هراس دارد که در هفته های ابتدایی لیگ برتر، از همین ناحیه ضربه بخورد و تیمش وارد حاشیه شود. چه آنکه شب گذشته خط دفاعی استقلال بدون صادقی و حنیف بسیار آسیب پذیر نشان می داد. 

هم چنین پس از آنکه قلعه نویی احمد جمشیدیان را از تیمش کنار گذاشت، قصد ندارد بازیکن دیگری را از لیست تیمش خط بزند و از این سو ، پیوستن سید محسن حسینی به استقلال منتفی است. تنها راه باقی مانده برای امیر قلعه نویی جذب یک بازیکن زیر 23 سال است که به نظر آبی ها با یک بازیکن رده ی امید سایپا صحبت کرده اند و شاید این بازیکن که هنوز نامش علنی نشده به استقلال بپیوندد. 

در هر صورت آبی ها باید فصل جدید لیگ برتر را با مگوییان و یک مدافع نه چندان نام آشنا آغاز کنند ، ضمن آنکه خیال آنها از درون دروازه هم اصلا راحت نیست . باید منتظر ماند و دید استقلالی ها این خلا را در فاصله ی یک هفته مانده به شروع مسابقات چگونه پر خواهند کرد؟! تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:14 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
تیم فوتبال استقلال که خود را برای حضور در چهاردهمین دوره رقابت های لیگ برتر آماده می کند، بامداد جمعه با شکست برابر تراکتورسازی در دیدار فینال نخستین دوره جام شهدا به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد. این نایب قهرمانی در شرایطی بدست آمد که استقلال فصل گذشته نتوانست عنوان شایسته ای را برای هوادارانش به ارمغان بیاورد. سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان بر اینکه مجموعه این باشگاه در فصل نقل و انتقالات بهترین عملکرد را داشتند و خواسته‌های او را برآورده کرده‌اند تاکید کرد در مورد مبلغ قرارداد هیچ‌یک از بازیکنان و اعضای کادر فنی ورود نکرده است.
امیر قلعه نویی به ارزیابی آخرین وضعیت باشگاه استقلال قبل از شروع لیگ چهاردهم پرداخته است:

* حضور در جام شهدا مثبت بود
سرمربی تیم فوتبال استقلال حضور این تیم در اولین دوره جام شهدا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به هر حال ما اردوی خوبی را در ترکیه برگزار کردیم و نیاز داشتیم تا قبل از شروع فصل در چند بازی تدارکاتی به میدان برویم که جام شهدا بهترین فرصت برای ما بود. البته باید از مسئولان برگزار کننده این جام تشکر کنم. ما دو بازی خوب برگزار کردیم و به شناخت خوبی هم از بازیکنان دست پیدا کردیم.

این تورنمنت به ما کمک کرد که دو بازی در ورزشگاه تختی برگزار کنیم و شرایط این ورزشگاه را هم در نظر بگیریم. ضمن اینکه ما توانستیم ارزیابی خوبی از نفراتمان داشته باشیم.

* در نقل و انتقالات خیلی خوب بودیم

امیر قلعه نویی در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد این فصل استقلال در فصل نقل و انتقالات عملکرد قابل قبولی داشته است خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته هم آقای فتح الله زاده زحمت می کشیدند. اینها جزو خانواده بزرگ استقلال هستند اما امسال با هماهنگی خوبی که بین اعضای هیات مدیره و آقای افشارزاده و نظری بود ما فصل نقل و انتقالات خیلی خوبی داشتیم و بازیکنان مورد نظرمان را جذب کردیم.

به نظرم ما امسال هم از نظر مالی و هم از نظر جذب نفرات عملکرد خیلی خوبی داشتیم. نکته مهمتر این است که ما از نظر مالی توانستیم خیلی بهتر از سالهای قبل عمل کنیم.

* وظیفه ما سنگین شده است
قلعه نویی با اشاره به اینکه واقعیت فوتبال داخل زمین رخ می دهد ادامه داد: با توجه به اینکه فصل گذشته نتایج خوبی نگرفته ایم وظیفه ما برای فصل پیش رو سنگین تر است. حالا که در نقل و انتقالات خوب عمل کرده‌ایم من قول می دهم که امسال استقلال یک تیم خوب و سرحال باشد و بتواند انتظارات هواداران را برآورده کند.

* هیچ وقت در مبلغ قراردادها ورود نمی کنم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه هیچ وقت در ریز قرارداد بازیکنان و همکارانش دخالت نمی کند گفت: در این ماه عزیز اعلام می کنم از روزی که مربیگری را شروع کرده ام در ریز قرارداد بازیکنان و همکارانم وارد نشده ام. این را می توانید از مدیرانی که من با آنها کار کرده ام بپرسید. البته شاید برخی جاها هم اشتباه کرده ام و باید ورود می کردم. شاید نیاز بوده سرمربی ورود کند تا تعادل قیمتی بوجود بیاید. البته گاهی اوقات پیش آمده که در مورد خاصی ورود کنم اما شان و شخصیت خودم نمی دانم که به این مسائل ورود کنم.

* نباید به مردم دروغ بگوییم
وی در مورد اعلام مبلغ قراردادها با بیان اینکه نباید به مردم دروغ بگوییم خاطرنشان کرد: همین که باشگاه استقلال توانسته نسبت به فصل گذشته مبلغ قراردادها را پایی بیاورد هنر کرده است. این نکته خیلی مهمی است. ما بازیکنانی داشتیم که بعد از جام جهانی آمده اند اما نسبت به سال قبل مبلغ قراردادشان کمتر شده است. من این را در خصوص بازیکنی مثل تیموریان یقین دارم که کمتر از سال گذشته دریافت کرده است.

* انتشار رقم قراردادها کار خوبی نیست
امیر قلعه نویی انتشار رقم قراردادها را کار خوبی ندانست و گفت: هیچ جای دنیا مرسوم نیست که قراردادها را اینطور اعلام کنند. این کار خوبی نیست. این همه قرارداد در ایران در مسائل اقتصادی و سایر موارد بسته می شود اما کسی ورود نمی کند. آیا کسی می آید این قراردادها را در تلویزیون منتشر کند. من به این مسائل ورود نمی کنم تا رنگ و بوی سیاسی نگیرد. به نظرم در فوتبال خیلی کم هزینه می کنند نسبت به جذابیت هایی که دارد.

* نگاه ها به فوتبال باید عوض شود

سرمربی آبی های پایتخت که با رادیو ورزش گفتگو می کرد ادامه داد: هنوز لیگ شروع نشده داریم در مورد این مسابقات صحبت می کنیم. باید نگاه ها را در مورد فوتبال عوض کنیم. خوشبختانه رادیو ورزش از زمانی که راه افتاده بدون حب و بغض برای ورزش دلسوزی کرده است. متاسفانه برخی برنامه های دیگر حب و بغض دارند. فوتبال ما باید به سمت بستر سازی برود. پرداختن به مبلغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی تیم ها کمکی به فوتبال ما نمی کند.

* درخواست از دولت روحانی و وزیر ورزش
امیر قلعه نویی ادامه داد: من از دولت آقای روحانی و آقای وزیر ورزش می خواهم که نگاهی ویژه و جدید به ساختار و زیر بنای فوتبال داشه باشند. ما بجز ورزشگاه آزادی زمین خوب نداریم. اینها مسائلی است که به ما برای جام جهانی آینده کمک می کند. وقتی بهترین بازیکن را داشته باشیم اما زمین خوب نداشته باشیم به درد نمی خورد. از دولتی که به جامعه آرامش داده می خواهم که بیایند این نگاه را به فوتبال داشته باشند. الان همه ورزشگاه های دنیا ستاره دار هستند اما اگر ما ورزشگاه آزادی را کنار بگذاریم هیچ ستاره ای نداریم!

* دلایل کنار گذاشتن جمشیدیان
قلعه نویی در مورد دلایل کنار گذاشتن احمد جمشیدیان از فهرست استقلال گفت: جمشیدیان بازیکن من در سپاهان بوده و به خاطر علاقه ای که به ایشان داشتم او را به استقلال آوردم. سال قبل مصدوم بود و نتوانست کارایی لازم را داشته باشد. من می توانستم او را کنار بگذارم اما آمد پیش من و گفت یک فرصت دوباره به من بده. به همین خاطر او را به ترکیه بردیم اما در این اردو دیدم که او از نظر روحی و جسمی شرایط لازم را ندارد. به دوستان گفتم بهتر است یا او به تیمی برود که بازی کند یا تا نیم فصل بدنش را آماده کند و نیم فصل به ما اضافه شود که خودش نپذیرفت.تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:13 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
بله حنیف هم 4 را نشان می دهد آنهم چهاری که از شش آنها بزرگتر و مهم تر است چرا که چهار برد پی درپی در سه سال افسردگی شدیدی را برای رقیب به وجود آورده بود اما با این حال او بی احترامی نمی کند و نمک نمی خورد نمکدانش را بشکند او با هواداران رقیب کری می خواند آنهم با لبخند و محترمانه از جنس همان کری ها که من و تو با هم در اداره و مدرسه و دانشگاه و بازار می خوانیم و می خندیم و هیجان زده می شویم نه اینکه برود در خانه حریف و وقتی بیرون آمد به آنها که وی را در جمع خود پذیرفتند بی احترامی کند!
حنیف کری می خواند و نمکدان نمی شکند 
مهرداد اولادی پرسشی دارد که باید به آن پاسخ داد و آن پرسش اینست:
چرا حنیف 4 نشان می دهد فحش نمی خورد اما من شش نشان دادم ...
فحش دادن که از اصل و فرع غلط است و قابل قبول نیست و البته در برخی ورزشگاهها و بعضی هواداران تیمها این یک عادت غلط شده و باز البته این عادت غلط در میان هواداران استقلال به چشم نمی خورد چرا که هواداران استقلال از طیفی غالبا تحصیل کرده و با فرهنگ هستند اما با این حال اگر کسی به اولادی واکنشی نشان داده دلیلش کنشی است که آقای اولادی داشت 
او شش را به دوربین نشان داد!در حالیکه تازه چند روز قبل تسویه خود را از استقلال گرفته بود و در واقع در خانه استقلال زندگی می کرد و به صاحب خانه بی حترای کرد 
بله حنیف هم 4 را نشان می دهد آنهم چهاری که از شش آنها بزرگتر و مهم تر است چرا که چهار برد پی درپی در سه سال افسردگی شدیدی را برای رقیب به وجود آورده بود اما با این حال او بی احترامی نمی کند و نمک نمی خورد نمکدانش را بشکند او با هواداران رقیب کری می خواند آنهم با لبخند و محترمانه از جنس همان کری ها که من و تو با هم در اداره و مدرسه و دانشگاه و بازار می خوانیم و می خندیم و هیجان زده می شویم نه اینکه برود در خانه حریف و وقتی بیرون آمد به آنها که وی را در جمع خود پذیرفتند بی احترامی کند!
البته این مثال اصلا صحیح نیست چرا که حنیف سرش برود به باشگاه پرسپولیس نمی رود اما این را نوشتیم تا بدانی تفاوت شش تاریخ مصرف گذشته تو با چهار بزرگ استقلالیها اینجا بود که تو نمک خوردی و نمک دان شکستی و به صاحب خانه بی احترامی کردی !
کاری که کردی اصلا خوب نبود ،شما در حای به استقلال آمدی که تقریبا فراموش شده بودی و سرمربی استقلال می خواست دوباره به شما فرصت بزرگ شدن بدهد اما استقلال چه کرد و شما چه کردی؟
تنها چند روز بعد از خروج از استقلال برای هوادارانی که با حرکت تو نیم خیز می شدند و با وجود پنالتی که مقابل الشباب دادی کاری به کارت نداشتند و شما هم کاری برای استقلال انجام ندادی اما چنین می کنی ؟
حنیف  شرک استقلال است او با محبت است و البته شیطون اما بی احترامی نمی کند او در استقلال است و برای قرمزها کری می خواند و 4 نشان می دهد نه اینکه خودش با پیراهن آبی به هواداران شش نشان بدهد البته این را هم بگویم که شش برای استقلالیها اهمیت خاصی ندارد چرا که اصلا معلوم نیست که واقعیت داشته باشد یا نه چون سندی ندارد و البته متعلق به زمان پدربزرگهاست نه الانی که استقلال شش بار بیشتر پرسولیس را در تاریخش برده و این عدد را دوست دارد
اولادی کار خوبی نکرد و امیدواریم هوادار استقلال او را ببخشد و خودش و کری اش آنقدر جدی نگیرند و حرمت میهمانی را که چند صباحی اینجا بود را نگه دارند این چند خط را هم برای آن نوشتیم که اولادی بداند آنچه او انجام داد چه تفاوتی با آن دارد که حنیف انجام می دهد او احترام می گذارد و کری می خواند اما اولادی احترام نگه نداشت   تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:13 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
اگر جراحی صادقی به درازا کشیده شود و اگر مصدومیت حنیف به درازا بکشد آنوقت تکلیف استقلال چیست؟ با مگویان و خرسند نیا می خواهد به مصاف سپاهان و امثالهم برود؟
پنجره تابستانی نقل و انتقالات بسته شد و همه تیمها بار خود را بستند و آماده سازی را هم می روند تا تمام کنند در این بین باید گفت استقلال بیش از همه دیگران در این میان فعالیت داشت و بیشترین تغییر را در ساختار خود داشت 
دیدگاهها در مورد نقل و انتقالات استقلال متفاوت است اما با وجود همه آن دیدگاهها که برخی آن را خوب می دانند و برخی با توجه به خواست سرمربی که در لیست اولیه اش بازیکنان دیگری وجود داشتند و کسان دیگری خریداری شدند آن را بد می دانند باید به یک اشتباه بزرگ در این فصل اشاره کرد که اتفاقی نبود بلکه کوتاهی کردن در این رابطه بود
استقلال در واقع تنها دو دفاع وسط تخصصی خریداری کرد که ده روز قبل از پایان نقل و انتقالات یکی (حنیف)و سه روز قبل از پایان نقل و انتقالات دومی (صادقی) مصدوم شدند اما استقلال با وجود اینکه این نکته را دید اما باز هم در این رابطه اقدامی انجام نداد!
برخی مواقع هست که بازیکنی مصدوم می شود مثلا وسط فصل مصدوم می شود و البته نمی توان برای جایگزینی او اقدامی انجام داد اما استقلالی که دو دفاع وسطش را در روزهای باز نقل و انتقالات مصدوم دید چرا در این رابطه اقدامی انجام نداد؟
اینکه قرار بوده مهدی کریمیان از لیست خارج شود و محمد حسینی جانشین او شود به کنار چرا که این مهم رخ نداد اما استقلال عملا حتی آخرین خرید خود را هم به دفاع وسط اختصاص نداد و این چیزی جز بی توجهی به اتفاقات رخ داده معنی نمی دهد
حتی اگر این اتفاق رخ نمی نمود هم استقلال باید دو مدافع جانشین برای صادقی و عمران زاده در نظر می گرفت اما این تیم در نقل و انتقالات به جای همه آنها تنها هافبک گرفت!
حالا از بین برهانی  و کریمی تنها یکی می تواند به میدان برود از بین قاضی و شهباز زاده هم تنها یکی به میدان می رود البته می توان جور دیگر هم چید اما در مجموع همین است که نوشتیم مثلا از بین کرار و کریمیان هم تنها یک نفر به میدان می رود که همه این ها درست است چرا که یک بازیکن باید بازیکن ذخیره هم داشته باشد اما در دفاع وسط رزروهای احتمالی مگویان و خرسند نیا هستند!که مگویان در واقع رزرو بیگ زاده هم هست!
پرسش اینست که با وجود این علائم و با وجود این نشانه ها و وجود فرصت برای تغییر شرایط چرا استقلال به قلب دفاعش بی توجهی کرد؟
چرا چنین شرایطی را ایجادکرد که تقریبا بدون مدافع وسط ذخیره ثابت شده به لیگ رسید؟
استقلال بازیکن کم ندارد اما اینجا در قلب دفاع نگرانی دارد 
اگر جراحی صادقی به درازا کشیده شود و اگر مصدومیت حنیف به درازا بکشد آنوقت تکلیف استقلال چیست؟ با مگویان و خرسند نیا می خواهد به مصاف سپاهان و امثالهم برود؟تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393 | 08:09 ق.ظ | نویسنده : admin | نظرات
هافبک فصل گذشته تیم فوتبال استقلال برای مشخص شدن وضعیت خود تا شنبه صبح به مسئولان این باشگاه فرصت داد.
درحالی که باشگاه استقلال نام احمد جمشیدیان را از فهرست خود خارج کرده و با این بازیکن به صورت یک طرفه فسخ قرارداد کرده است این بازیکن هنوز نامه فسخ قراردادش را امضا نکرده است.
روز گذشته بهرام افشارزاده در گفت و گویی اعلام کرده بود تا ظهر روز گذشته با جمشیدیان توافق می کنند و پس از پرداخت مبلغی به این بازیکن نامه فسخ قرارداد وی امضا می شود اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.
در همین زمینه مدیربرنامه های احمد جمشیدیان اعلام کرد که احمد قصد مصاحبه در این خصوص را ندارد ولی برای مشخص شدن وضعیتش فقط تا شنبه صبح به مسئولان استقلال فرصت می دهد تا با وی به صورت رسمی در این زمینه صحبت کنند نه در رسانه ها.
وی تاکید کرد: در صورتی که تا شنبه صبح با جمشیدیان تماس گرفته نشود ما از طریق سازمان لیگ و کمیته انضباطی بابت حق و حقوق وی اقدام خواهیم کرد.
 
 باشگاه استقلال با خروج نام احمد جمشیدیان از فهرست خود یعقوب کریمی را جایگزین او کرده است.تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1393 | 06:51 ب.ظ | نویسنده : admin | نظرات

 

............................


 

................................


 

..............................

 

.............................


 

.........................


 

...........................


 

........................

تاریخ : پنجشنبه 2 مرداد 1393 | 06:49 ب.ظ | نویسنده : admin | نظرات

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3